google-site-verification=ClKvL9nceJXf2LDBKz67HvG7EmBW-jeSH4MELDOj6U0
021-62806
​info@ariachess10.ir​​​​​​​
ساعت کاری: 8 الی 17

مدرسه شطرنج در شهریار

اگر به دنبال مدرسه شطرنج در شهریار هستید و میخواهید در یک مدرسه و باشگاه حرفه ای و معتبر عضو شوید حتما تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

همانطور که میدانید مدرسه شطرنج مکانی است که در آن افراد، اعم از از کودکان تا بزرگسالان، می توانند برای یادگیری و بهبود مهارت های شطرنج خود در آن مکان ثبت نام کنند. این مدارس معمولاً برای آموزش اصول و فنون شطرنج، تمرین و کسب تجربه، برگزاری مسابقات و تقویت استراتژی های شطرنج، کلاس برگزار میکنند.

مدارس شطرنج معمولاً توسط مربیان و مدرسان حرفه ای اداره می شوند که قادر به آموزش اصول اولیه و پیشرفته شطرنج هستند. این مربیان قطعا برنامه های آموزشی  منظمی برای شاگردان خود تدارک میبینند تا به آنها در بهبود مهارت های شطرنج کمک کنند.

علاوه بر آموزش مهارت های بازی، یک مدرسه شطرنج دانش آموزان خود را در لیست مسابقات استانی و کشوری ثبت نام میکند تا  دانش آموزان با افراد خارج از مجموعه نیز به رقابت بپردازند. این مدارس همچنین ممکن است برنامه هایی برای شرکت در مسابقات ملی و بین المللی داشته باشند و دانش آموزان خود را برای شرکت در این مسابقات آماده کنند.

به طور کلی، مدرسه شطرنج یک مکان آموزشیمناسب برای افرادی است که علاقه مند به یادگیری و بهبود بازی شطرنج خود هستند.

امکانات و ویژگی های مدرسه شطرنج

 

امکانات و ویژگی های مدرسه شطرنج

 

 

مدارس شطرنج ممکن است به دلیل موقعیت جغرافیایی، سطوح بازیکنان، رده سنی و... امکانات مختلفی را در اختیار دانش آموزان خود قرار دهند که ما سعی نموده ایم برخی از امکانات کلی آنها را بیان نماییم.

 • اختصاص اتاق ها و فضاهای مناسب برای تمرین و مسابقه: این اتاق ها معمولاً مجهز به وسایل شطرنج مانند تخته شطرنج، ساعت شطرنج، انواع مهره ها و... هستند و افراد میتوانند در فضایی کاملا آرام و بدون استرس به رقابت و همچنین آموزش بپردازند.
 • کتابخانه شطرنج: مدارس شطرنج اغلب دارای کتابخانه هایی هستند که در داخل آنها  کتاب ها، مقالات و منابع دیگری در مورد تاریخچه، استراتژی ها و تکنیک های شطرنج گنجانده شده است تا دانش آموزان بتوانند از آنها برای یادگیری و بهبود مهارت های خود استفاده کنند.
 • امکانات آموزشی: مدارس شطرنج اغلب از فناوری آموزشی مانند نرم افزار شطرنج، فیلم های آموزشی و سایر ابزارهای آموزشی برای ارتقای دانش، دانش آموزان در مورد شطرنج استفاده می کنند. علاوه بر این موارد اکثر مدارس شطرنج امکان دسترسی به پلتفرم‌ های بازی شطرنج آنلاین جهت تمرین و کسب تجربه را برای دانش آموزان فراهم میکنند.
 • مربیان حرفه‌ای: مدارس شطرنج معمولاً از مربیان  حرفه‌ای تشکیل شده‌اند که توانایی آموزش اصول اساسی و پیشرفته شطرنج را دارند و به دانش‌آموزان کمک می‌کنند تا مهارت‌های شطرنجی خود را بهبود بخشند.
 • برنامه‌های آموزشی: مدارس شطرنج ممکن است برنامه‌های آموزشی و تمرین‌های منظم برای دانش‌آموزان خود داشته باشند تا مهارت‌های شطرنج خود را پس از مدتی بهبود بخشند و در این رشته ورزشی حرفه ای شوند.
 • برگزاری مسابقات و رویدادهای شطرنج: در برخی از مدارس شطرنج مسابقات نیز برگزار میشود اما در اکثر مدارس تنها دانش آموزان برای شرکت در مسابقات ثبت نام میشوند و مسابقات در مراکز دیگر و یا به صورت آنلاین انجام خواهد شد.
 • ارتباط با انجمن‌ها و سازمان‌های شطرنج: مدارس شطرنج ممکن است ارتباط نزدیکی با انجمن‌ ها و سازمان‌های شطرنج منطقه‌ ای و بین‌المللی داشته باشند تا از فرصت‌های شرکت در رقابت‌ها و برنامه‌های آموزشی بیرون از مدرسه بهره‌ مند شوند.

همچنین، مدارس شطرنج می‌توانند از برنامه‌های تحصیلی، ورزشی و تمرینات فیزیکی برای بهبود عملکرد شطرنجی دانش‌آموزان استفاده کنند، زیرا ورزش و تمرینات فیزیکی می‌توانند به بهبود تمرکز و توانایی تصمیم‌گیری دانش‌آموزان کمک کنند.

تمام مواردی که به آنها اشاره شد از ویژگی های یک مدرسه شطرنج معتبر و حرفه ای هستند و مدرسه ای که قرار است در آن ثبت نام نمایید، بهتر است تمام این ویژگی ها را دارا باشد.

حال که به طور کامل در مورد مدارس شطرنج صحبت نمودیم وقت آن رسیده، بهترین مدرسه شطرنج در شهریار را به شما معرفی نماییم.

بهترین مدرسه شطرنج در شهریار

 

بهترین مدرسه شطرنج در شهریار

 

 

مدرسه شطرنج آریا واقع در اندیشه یکی از مدارس معتبر، تخصصی و محبوب می باشد که به دلیل نزدیکی به شهریار، بسیاری از ساکنان این شهر در کلاس های این مجموعه شرکت میکنند.

این مدرسه دارای مربیان مجرب و متخصص، برنامه‌های آموزشی مناسب، امکانات و تجهیزات مناسب برای تمرین و آموزش و همچنین محیطی مناسب برای یادگیری و پیشرفت دانش آموزان می باشد.

حال اگر بخواهیم ویژگی های مدرسه شطرنج آریا را به صورت موردی بیان نماییم به شرح زیر خواهد بود.

 1. مربیان مجرب: مدرسه شطرنج آریا تا کنون توانسته بهترین و حرفه ای ترین مربیان را برای تدریس دانش آموزان انتخاب کند تا افرادی که در این مجموعه ثبت نام میکنند تا خیالی آسوده در کلاس ها شرکت کنند و نگران نوع آموزش و سطح آموزشی مربیان نباشند.
 2. برنامه‌های آموزشی منظم: مدرسه شطرنج آریا برنامه های منظمی ترتیب میدهد تا افراد بتوانند در کلاس ها، گردهمایی ها، سمینارها و سایر رویدادهای شطرنج شرکت کنند و در کنار آموزش با تمام موارد مربوط به شطرنج آشنا شوند.
 3. امکانات و تجهیزات: این مدرسه دارای امکانات و تجهیزات مناسب برای تمرین و آموزش شطرنج می باشد و همچنین یک محیط آموزشی بسیار آرام برای دانش آموزان فراهم شده تا آنها بدون دغدغه به آموزش بپردازند.
 4. ارائه فرصت‌های رقابتی: در این مدرسه فضایی کاملا رقابتی وجود دارد و طرح های تشویقی برای دانش آموزان در نظر گرفته میشود. همچنین فضای آنلاین نیز در نظر گرفته شده تا دانش آموزان به صورت مجازی نیز به رقابت بپردازند.
 5. توسعه  ارتباطات: مدرسه  شطرنج آریا  ارتباط فعال و موثر با والدین و دانش‌آموزان برقرار میکند تا اطمینان حاصل شود که نیازهای آن‌ها برای یادگیری شطرنج برطرف می‌شود.

 

ویژگی هایی که بیان شد در کنار مواردی که در اول مقاله به آنها اشاره شد از ویژگی های باشگاه شطرنج آریا هستند. بنابراین میتوان گفت که مجموعه آریا، بهترین مدرسه شطرنج در شهریار و اندیشه می باشد و تا کنون سعی نموده تعرفه های منصفانه ای را برای ثبت نام در نظر بگیرد تا تمامی افراد با هر سطح توان مالی بتوانند در کلاس های شطرنج شرکت کنند و رشته مورد علاقه خود را دنبال نمایند. 

در باشگاه آریا هیچگونه محدودیت سنی و مهارتی وجود ندارد و افراد بدون دغدغه میتوانند در این کلاس ها شرکت نمایند. 

حال اگر سوالی در مورد نحوه برگزاری کلاس ها، کلاس های آنلاین این مجموعه، هزینه ثبت نام و... در ذهن شما ایجاد شده است، همین حالا با شماره 02162806 تماس گرفته تا کارشناسان پشتیبانی مجموعه آریا پاسخگوی سوالات شما عزیزان باشند. 

اکنون امیدوار هستیم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد.

سبد خرید